Muru niitmine

 

Pakume muruniitmise teenust nii murutraktori kui ka traktoriga.

Muruniitmine toimub 0-pöörde niiduki ja trimmeriga. Kasutame võimsaid võsatrimmereid millega saame pakkuda ka võsalõikamist.

Ülekasvanud rohu niitmiseks kasutame võimsamat ja ökonoomset Kioti traktorit, millel on 1,2m laiune hooldusniiduk. Hooldusniidukil on võimalik muuta niidunurka ja lükata küljepeale välja nii, et saab niita ka kraave või kaldeid.

Kioti traktoril on lisavarustuses pöörava peaga sahk, millega saame pakkuda talvel ka lumelükkamisteenust.

Täpsema hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust.

Muru niitmine algab kevadel, kui rohukõrred on kasvanud 6-8cm pikkuseks. Niiduki lõikekõrgus võiks olla 3-4cm. Kesksuvel peab lõikekõrgus olema suurem, kuna pikemad rohukõrred hoiavad rohkem endas niiskust ja takistavad muru kõrbemise eest. Muruniiduki terad peavad olema alati teravad. Nürid terad murravad rohu puruks ja muudavad selle kuivamisele ning haigustele vastuvõtlikumaks. Muru niitmine koos multšimisega asendab suurel osal muru väetamist väetistega. Kehvemini kasvavates kohtades on soovitatav kevadel kasutada püsiväetist, muru hooajaliseks toiteainetega varustamiseks.

Soovitame iganädalast muruniitmist. Peenestatud lible jääb maapinnale ja ei lase veel ära aurata, lisaks on see murule naturaalseks väetiseks, et muru kasv oleks hea. Samuti jääb niidutulem tihedama niitmisintervalliga parem, kuna on vähem murumassi, mis võib ummistada niidukit või murukamakatena välja lennata. Aeglasema kasvukiirusega muru võib niita harvemini, kuid ei tohiks lasta kasvada üle 8cm. Kui muru on juba liiga pikaks kasvanud, pakume ka trimmeriteenust.